Vandoorne Kanada’da 1 Tur Bile Zorlayamamış

0

McLaren-Honda’nın Belçikalı pilotu Stoffel Vandoorne, Kanada GP’sinde puan kazanmasının mümkün olmadığını itiraf ediyor.

Motorsport.com’da özel bir blogu olan Vandoorne, geçen pazar günü yarışla birlikte geride bir çok problem bıraktığını söylüyor.

”Kanada Grand Prix’i tüm sezon beklediğim bir yarıştı. Şehrin ne kadar güzel olduğunu biliyordum ancak bu pistteki ilk deneyimimdi. Ve bu yerden oldukça zevk aldığımı söylemeliyim – takvimdeki en iyilerden biri.”

Takım 2. antrenman seansında MGU-H ile ilgili bir problem tespit etti ve bu da Vandoorne’un uzun sürüş yapmasını engelledi.

”Kaçırılan sürüşler bize zarar verdi, özellikle de Fernando’nun herhangi bir uzun sürüş yapamaması. Bu da, lastiğin nasıl davrandığını ve yakıt tüketiminin nasıl olacağına dair herhangi bir bilgiye sahip olmadığımız anlamına geliyordu.”

Sıralamalarda 2. seansa kalmayı bekleyen Vandoorne, seansın son anlarında sallanan sarı bayraklardan dolayı turunu geliştiremedi ve 16. sırada yarışa başladı.

”Yarışın başı benim için çok iyiydi. Birkaç pozisyon kazandım ve ilk turu 11. sırada tamamladım. Ancak, her şey Verstappen’in durmasının ardından uygulanan sanal güvenlik aracıyla (VSC) ters gitmeye başladı.”

”VSC’nin devreden çıkmasıyla birlikte beni geçen Magnussen ile bir karışıklık oldu. Burada biraz zaman kaybettim ve ardından Williams ve Renault bana çok yakınlaştı. Onlara karşı savunma yapmam imkansızdı. Adete uçarak geçtiler!”

”Bundan sonrası sadece arabayı eve getirme meselesiydi. Yarışta, yakıt tasarrufu nedeniyle 1 tur bile zorlayamadım.”

Vandoorne, bir sonraki yarış olan Baku GP’sinin de Kanada’ya benzer olabileceğini söylüyor.

”Bence bir sonraki yarışta da Kanada’yla benzer durumda olacağız. Neler olacağını görelim. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için zorlamaya devam edeceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz