Franz Tost 5.’liğe Göz Dikmiş Durumda

0

Toro Rosso takım patronu Franz Tost, Toro Rosso’nun bu sezon takımlar şampiyonasında 5.’lik için mücadele edebileceğinden emin.

Toro Rosso’nun, Kanada GP’sinde 2017 sezonunda ilk kez iki pilotu da birden yarış dışı kaldı. 5.’lik yolundaki rakipleri: Williams, Renault ve Haas’ta aldıkları puanlarla Toro Rosso’yla olan farkı kapatma fırsatı yakaladılar.

Buna rağmen Tost, sezon boyunca rekabet edebilecek bir pakete sahip olduklarını düşünüyor.

“Şu anda şampiyonada 5. sıradayız ve diğer takımlar bize oldukça yakın. Yani bu da her yarış sonu sıralamanın değişebileceğini gösteriyor.”

“Araç ve motor tarafında rekabetçi bir pakete sahibiz. Pilotlarımız iyi iş çıkarıyorlar aynı zamanda takım olarak ileriye dönük adımlar attık.”

4. sıradaki Force India, Toro Rosso’nun 42 puan önünde ve Tost şimdiden onları yakalamanın çok zor olduğunu ve 5. sıra için zorlayacaklarını ifade ediyor.

“Force India’nın çok, çok fazla puanı var, özellikle de Barselona’da çok iyi puanlar aldılar.”

“Mercedes motoru ile birlikte çok güçlü bir pakete sahipler. Araç tarafında çok iyiler ve ileriye yönelik çok önemli ilerleme kaydettiler.”

“Gözü yüksekte olmak istemiyorum, 5. sıra bizim için gerçekçi bir hedef. Sezon sonu 5. sırada bitirirsek çok mutlu olacağım. Sonrada sizi bir akşam yemeğiyle partiye davet edeceğim!”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz