Zetsche, Rosberg’in Emekliliğinden Rahatsız

0

Mercedes-Benz’in patronu Dieter Zetsche; Nico Rosberg’in kendisine Formula 1’den emekli olduğunu söylemesinin ardından Toto Wolff’un aradığı ilk kişi olmuş.

Zetsche, telefonunu arayan kişinin Wolff olduğunu görünce ilk tepkisi “Yine mi Lewis!” olmuş. Ancak aramanın gerçek nedenini öğrenince şaşkınlık içinde kaldığını itiraf etti.
Autocar‘a konuşan Zetsche, “Duştan yeni çıkıyordum ve üzerimde hiç kıyafet yoktu. Telefonum çalmaya başladı ve arayanın Toto olduğunu gördüm. Lewis’le ilgili bir şey olduğunu düşündüm ve ‘Yine mi Lewis’ dedim. Ancak telefonu açtıktan sonra Nico’nun ayrılacağını öğrendim ve şunu söylemeliyim ki bunu hiç beklemiyordum” dedi.

Zetsche, Rosberg’in kararının, 2017’ye yönelik planlarını engellediğini belirtiyor.

“Bu kararına saygı duyuyorum. Demek istediğim, Lewis daha fazla rekor kırmak ve tarihe geçmek istiyor. Rosberg ise nihayet hayatının rüyasını gerçekleştiriyor ve bunun ötesinde ne olabilir diye düşünüyor. Bence her ikisi de haklı.”

“Tabii ki, gelecek sezon için takımımızda iki dünya şampiyonu olması bizim için daha kolay ve hoş olurdu – mutlaka daha az kavga olmayacaktı- ancak bu da eğlencenin bir parçasıydı ve şimdi yeni bir pilota ihtiyacımız var, hayat devam ediyor. Bu yüzden tamamen hayal kırıklığına uğramadım, kararına saygı duydum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz