Zanardi: Mercedes ve Rossi F1 İçin Mükemmel Olur

0

Eski F1 pilotu ve CART şampiyonu Alex Zanardi, F1’in izlenme oranlarını arttırmak için Mercedes’in Nico Rosberg’den boşalan koltuğu MotoGP efsanesi Valentino Rossi ile doldurmasının mükemmel olacağını düşünüyor.

2016 Dünya Şampiyonu Nico Rosberg, Aralık ayının başında şok bir kararla emekli olacağını duyurduktan sonra, 3 kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton’ın yanında bir boşluk oluşmuştu.

2001’de Lausitzring’de geçirdiği korkunç kaza sonrası her iki bacağını da kaybettikten sonra birden fazla paralimpik oyunları şampiyonluğu kazanan Zanardi, İtalyan gazetesi La Gazetta dello Sport’a, F1’in düşen izlenme oranlarını arttırabilmek adına Rossi’nin muazzam popüleritesini kullanabileceğini düşündüğünü belirtti.

1991 ve 1999 yılları arasında Jordan, Minardi, Lotus ve Williams adına 41 yarışa çıkan Zanardi, “Tahminimce, bu spor açısından en mantıklı karar değil, ancak F1’e TV’deki imajını arttırmak için mükemmel bir fırsat verirdi” dedi.

Toto Wolff son dönemde, MotoGP yıldızı Jorge Lorenzo’nun başarılı testleri sonrası Rossi ve 4 kez WRC dünya şampiyonu Sébastien Ogier’le test yapmayı istediklerini belirtmişti.

‘Doktor’ lakaplı sürücü şu anda 37 yaşında ve geçmişte Ferrari’yle çıktığı birkaç test sonrası F1’e geçişe oldukça yaklaşmıştı, ancak hiçbir zaman F1’de yarışmamıştı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz