Lauda: Rosberg’in Yerini Doldurmak Karmaşık

0

Niki Lauda, emekli olan dünya şampiyonu Nico Rosberg’in yerini doldurma meselesinin karmaşık olduğunu itiraf etti ve sürecin uzun zaman almasının nedeninin bu olduğunu belirtti.

Her zamanki gibi görüşmelerde maddi sorunların bulunduğundan şüpheleniliyor ve Valtteri Bottas’ın Mercedes’e geçişi sonrası Williams’ın büyük bilet kalemleri istediği anlaşılıyor.

Blick’e konuşan Lauda, “Her şey çok karışık” dedi ve tecrübeli gazeteci Roger Benoit de Mercedes yönetiminin şu aşamada Rosberg’in 2017 maaşının tamamını Bottas’a vermeyi istemediğini belirtti.

Williams, Bottas’ın transferi karşılığında ya tedarik edilen Mercedes motor ücretinde ciddi bir indirim ya da Lowe’un kendilerine katılması için ayrılık döneminin kısaltılmasını isteyecek.

Williams’ın Mercedes’ten istediklerini almasından sonra ise Massa’nın emeklilikten geri dönüş meselesi var.

Blick’den Benoit, F1’de ilk kez mücadele edecek Lance Stroll’un milyarder babasının, oğlunun Bottas’la rakip olmak yerine Massa’yla rakip olması için bu duruma müdahele edebileceğini öne sürdü.

Geçtiğimiz günlerde Sauber’le anlaştığı söylenen Pascal Wehrlein’sa sabırlı bir şekilde bekliyor. Çünkü, Mercedes ve Williams arasındaki ödeme planlarının başarısız olma ihtimali de bulunuyor.

Belki de bu kadar Bottas söylentileri ortasında Mercedes, son dakika şapkadan tavşanı çıkarıp genç Alman’la mücadele etmeyi tercih edebilir. Bekleyelim ve görelim.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz