Donington İngiltere GP’sine Ev Sahipliği Yapmayı Düşünmüyor

1

Donnington Park, Silverstone takvimden düşse bile İngiltere GP’sini düzenlemekle ilgilenmiyor.

Silvestone’un sahibi konumunda olan İngiliz Yarış Pilotları Kulübü (BRDC) 2019 sonundan itibaren geçerlilik kazanmak üzere kontrattaki feshetme maddesini kullanıp kullanmamayı değerlendiriyor.

Donnington en son 1993 yılında Avrupa GP’sine ev sahipliği yapmıştı.

Donnington’un İngiltere GP’sini düzenleme ihtimali sorulduğunda pist direktörü Christopher Tate: “Kesinlikle hayır.” dedi.

“Pisti şu anki haliyle koruma hedefimiz var. Modern, yüksek tek koltuklu araçların yarışabileceği bir seriyi buraya getirmekle ilgilenmiyoruz, çünkü bu durumda Donnington Park’ı tamamen değiştirmemiz gerekir.”

Tate aynı zamanda pistlerin yarışlara ev sahipliği yapmak zorunda kaldığı yapıyı eleştirdi, ancak Liberty Media’nın F1’in kontrolünü alması ile pistlere yardımcı olacak değişikliklerin geleceğine inandığını söyledi.

“Şu anki iş modeli herkes için anlamsız, F1 takvimindeki bütün değişiklikler motorsporlarının geri kalanı için de berbat bir etki yaratıyor.”

“Umarım farklı bir iş modeli oluşur ve Liberty Media geçmişten miras kalan bu yarışların (İngiltere GP gibi) yok olmasının önüne geçebilir.”

“Bence yeni sahipler işlerin nasıl yürümesi gerektiğini anlayacaklar, çünkü onlar zaten medyayı iyi kavramış durumdalar. Bu haliyle devam edemez.”

1 Yorum

  1. Silverstone’dan başka bir seçenek yok İngiltere için. Bir ihtimal Londra caddelerinde bir yarış olabilir, ancak onun dışında ne Brands Hatch ne Donnington ne Welsh ne de Rockingham yarış düzenlemeyi üstlenir.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz