Paddy Lowe Mercedes’ten Ayrılıyor

0

Raporlara göre Mercedes teknik şefi Paddy Lowe Williams’a katılmak için Alman ekipten ayrıldı.

Lowe, Mercedes’e 2013 yılında katıldı ve her iki klasmanda da arka arkaya 3 sezon şampiyonluk kazanılmasında önemli bir rol oynadı. Ancak, İngiliz’in sözleşmesi Mayıs ayında sona erecekti ve ciddi anlamda Williams’a geçişle ilgilendiği konuşuluyordu.

Gelen bilgilere göre Lowe’un, Noel öncesinde Toto Wolff’ü takımda kalmayacağı konusunda bilgilendirdiği söyleniyor.

Sky Sports‘un raporuna göre Lowe, Williams için Mercedes’ten ayrılmayı seçti. Ve bu hareket iki takım arasındaki Bottas görüşmelerini hızlandırıp Fin pilotun Mercedes’le anlaşmasını sağlayabilir.

Nico Rosberg’in şok emeklilik kararı sonrası Mercedes’te boş bir koltuk meydana gelmiş ve Bottas hemen Alman üreticinin ana hedefi olmuştu. Bottas Mercedes’e geçerse Felipe Massa da emekliliğini bir sene erteleyerek Williams’a geri dönecek.

Mercedes takımından bir sözcü, Lowe konusunda artan spekülasyonlar hakkında konuştu: “Korkarım! Bu aşamada yorum yapamayız; Değişiklik gerçekleşirse biz de temasa geçeceğiz.”

James Allison’ın, Lowe’un yerini doldurmak için muhtemel adaylardan biri olduğu tartışılıyor.

Lowe F1 kariyerine 1987 yılında Williams’ta başladı ve İngiliz takımda Elektronik Başkanı olarak 6 yıl çalıştı. Daha sonra 2011’de teknik şefliğe yükseleceği McLaren’de 20 yıl geçirdi. 2013 yılında Mercedes’e katılan Lowe, 2014-16 sezonları arasında sporu domine eden Mercedes’in baskınlığında önemli rol oynayan kişilerden biriydi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz