Ocon: Hedefimiz Üçüncü Olmak

0

Ocon’a göre Force India ekibi, gelecek sezon Formula 1’in zirvedeki üç takımından birini geride bırakarak geçtiğimiz yılki dördüncülüğü geliştirmeyi hedefliyor.

Ocon bu yıl Formula 1’deki ilk tam sezonuna başlayacak ve Sergio Perez’in yanında, yeni takımı Force India çatısı altında olacak.

Kayda değer bir bilgi de, Fransız pilotun gridin en son sırasındaki takımdan, 2016 yılında sezonu maddi olarak ve performans olarak arayı açmış olan ilk üçün gerisinde en iyi sırada bitiren takıma transfer olmuş olması. Yine de bu sezon Force India, bir adım daha atarak rüyayı devam ettirmeyi düşünüyor. İngiliz ekibinin niyeti, bir sıra daha atlayıp sezonu üçüncü tamamlamak.

Fransız Auto Hebdo’ya konuşan Ocon, Force India’nın planları hakkında şunları söyledi:

“Force India’nın 2017 için hedefi ilk üçte olmak. Bu, büyüklerden bir tanesini geçmemiz gerektiği anlamına geliyor. Bu yıl piyasada tamamiyle bir kaos olabilir. Jeton sisteminin kalkmasıyla, ki bu motor gelişimini çok kısıtlamıştı, farklar daha hızlı kapatılmalı.”

20 yaşındaki genç sürücü, Force India’nın bu hedefleriyle birlikte bu sezonun kendisi için takıma alışmakla ve öğrenmekle geçecek bir sezon yerine sıkı çalışıp düzenli puanlar kaydetmesi gereken bir sezon olacağını biliyor.

“İki yıl için imzaladım ama ilk yıl öğrenmek için değil. Hedefim her yarışta puan almak ve mümkün olduğu kadar ilk beşi hedeflemek. Aynı zamanda, 2016’daki altı yarışım çok işe yarayacak çünkü zaten F1 çevresindeyim ve bilmediğim birçok pisti öğrendim. Ama Melbourne, Şangay, Monako ve Bakü’yü keşfedeceğim.”

“Aynı zamanda yeni bir takım arkadaşım da olacak, Sergio Perez, takımın referans pilotu. Birçok uzmana göre en iyi yedi pilottan biri ama ben diğer sürücüler gibi onu mağlup etmeliyim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz