Gutiérrez FE’nin Büyümesinden Etkilendi

0

FE’nin 3. sezonunda ilk kez boy göstermeye hazırlanan Gutiérrez, Formula E’nin düzenlenmeye başladığı 2014’ten beri göstermiş olduğu gelişimden çok etkilendiğini belirtti.

Gutiérrez 2016’da F1’e Haas ile geri dönmüş, puan kazanamadığı sezon sonunda takımdan gönderilmiş ve alternatif yarış serileri de dahil olmak üzere seçeneklerini gözden geçirmişti.

Gutiérrez, Pazartesi günü 2017/18’de tam zamanlı FE koltuğu için bu sezon Mexico City(1 Nisan) ve New York(15-16 Temmuz) etkinliklerinde mücadele edeceğini duyurdu.

Gutiérrez, Pazartesi günü [Formula E] serinin patronu Alejandro Agag ve Mexico City Belediye Başkanı Miguel Ángel Mancera’yla bir araya geldi ve Formula E’nin bir parçası olmaktan memnun olduğunu açıkladı.

Gutiérrez, “Alejandro’yle ilişkim yüzünden, Formula E’yi sürekli takip ettim. Onun projelerini her zaman takip ettim, FE de onlardan biriydi” dedi.

“Serinin büyüme şeklinden çok etkilendim; elektirikli araçlar şehirlerdeki hareketliliğin geleceğidir. Bu nedenle bu, yenilikçiliğin kategoriye nasıl itildiğinin çok ilginç bir yolu.”

“Gelecek planlarımla ilgili son duyurudan dolayı çok mutluyum.”

Agag, Gutiérrez’in gelişini memnuniyetle karşıladı ve onu “harika bir katkı” olarak tanımladı.

“Esteban’ı kariyerinin çok erken zamanlarından beri tanıyorum. O harika bir sürücü, onu GP3, GP2 ve Formula 1’de izledim. O harika bir katkı, onu ağırlamaktan inanılmaz derecede heyecan duyuyoruz. Meksika yarışları için özellikle düşünüyorum, fakat bu çok uzun ve başarılı bir Formula E kariyerinin başlangıcı olabilir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz