Bernie: Nico’yu Anlıyorum

0

Bernie Ecclestone, Nico Rosberg’in şampiyon olur olmaz cüretkar bir hareketle neden Formula 1’i bıraktığını anladığını söyledi.

Alman sürücü, Abu Dhabi’de şampiyon olduktan beş gün sonra emeklilik kararını açıklayarak tüm dünyayı şoka uğratmıştı. Hemen bu açıklamanın ardından soru işaretleri belirmiş, eleştiriler yöneltilmişti. Ecclestone da o günlerde Rosberg’in ayrılığı hakkında en çok konuşan isimlerden biriydi. Yaşlı kurt, bir kez daha konuyu boş geçmedi:

“İşini yaptı. Dünya şampiyonu olmak istedi ve şimdi bu ünvana sahip. Neden devam etsin? Onu anlayabiliyorum. Böyle cesur bir karar vermek Formula 1’e yardım ediyor. Bu, omuzlarının üstünde zeki bir kafa taşıdığını gösterir. Hedefine ulaştı ve şimdi bir başkası hayatta başka bir şey yapmasından dolayı onu nasıl suçlayabilir? Bu çok yetişkince ve şimdi Lewis intikamını alamadan yaşamak zorunda kalacak. Bu Nico’nun sorunu değil.”

Nico Rosberg’in ayrılığı sonrası boşalan Mercedes koltuğuna gelecek piotun, bir hafta içinde belli olması beklenirken Valtteri Bottas koltuğun en büyük adayı olarak beliriyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz