Ricciardo Ağır Çalışmaların Tadını Çıkarıyor

1

Daniel Ricciardo, gelecek yılın araçlarına hazırlanırken kullandığı ağır antrenman programından keyif aldığını söyledi.

Gelecek sene araçların 2016’ya göre beşer saniye daha hızlı olması bekleniyor. Bunun en büyük sebebi de artan downforce oranları. Böylece pilotlar araçları hem daha çok zorlayacaklar hem de eskisine göre daha büyük fiziksel güçlerle yüzleşecekler. Bu da sürücülerin gelecek sene çok daha güçlü olması gerektiği anlamına geliyor. Ricciardo ise o zor günleri iple çekenlerden.

“Benim için daha eğlenceli olacak çünkü biraz daha fazla güç antrenmanı yapıyoruz. Eğleniyorum sayılır. Geçmiş yıl ve önceki birkaç yıl ağırlığınızı düşük tutmak için, dayanıklılık için çalışırdınız, ama kaslara yüksek yoğunluk koymazdık.”

Avustralyalı sürücü, sezon sonunun kendisi için yorucu olduğunu söyledi. Gelecek seneki araçlarla birlikte daha da zor bir sezonun kendisini beklediğini düşünen Ricciardo, 2017 kış testlerinin geç başlamasının olumlu olduğunu söyledi.

“Bir bakıma testlerin geç olması hoş. Bu bize fiziksel olarak hazırlanmamız için biraz daha fazla zaman veriyor. Bu böyle uzun bir sezonla birlikte önemli bir şey. Yıl boyunca birçok yarış olduğundan fiziksel olarak istediğin gibi çalışacak zamanı bulamıyorsun. Burada bir gün, orada bir günün oluyor. Gerçekten bir hafta düzgün çalışman olmuyor, çok nadir.”

1 Yorum

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz