Brawn: Hamilton ve Schumacher’i Karşılaştıramazsınız

0

Bu sezon Lewis Hamilton’ın tüm zaman kazananlar listesinde 2. sıraya yükselişinden sonra Brawn, Schumacher’le Britanyalı’yı kıyaslamanın zor olduğunu belirtti.

2016 sezonunda Hamilton, Alain Prost’u geride bırakarak tüm zaman kazananlar listesinde 2. sıraya yükseldi. 3 dünya şampiyonluğuna sahip Mercedes pilotu, bu sezon 53. galibiyetini elde etti. Bununla birlikte 91 yarış galibiyeti ve 7 dünya şampiyonluğu bulunan Schumacher’i yakalamak için hala geçmesi gereken uzun bir yol var.

Ferrari ve Mercedes’te çalışan Brawn’dan iki pilotu karşılaştırması istendiğinde, İngiliz teknik deha onların zıt koşullarda yarıştıkları göz önüne alındığında bunu cevaplamanın çok zor olduğunu belirtti.

Brawn, “Bence farklı dönemlerde yarıştılar ve Michael genellikle Ferrari’de bir ekip kurmak zorundaydı. O bu süreçten geçti ve Lewis Hamilton bunu yapmadı. Yetenekli olmadığı için değil, çünkü o buna asla ihtiyaç duymadı” dedi.

“O[Hamilton] kesinlikle Mercedes’e çok şey kattı, fakat Michael’ın 1990’larda bulduğu Ferrari gibi bir takım bulmadı.”

“Michael’in 90’ların sonu ve 2000’lerde Ferrari’ye bulunduğu katkı çok önemliydi. Açıkçası Sebastian Vettel de bunu taklit etmek istiyor.”

Schumacher hakkında konuşmaya devam eden eski Ferrari teknik direktörü Ross Brawn, Alman’ın dayanıklılık ve motivasyonla yarışma arzusunun onu 7 kez dünya şampiyonu yaptığını düşünüyor.

“Yarış araçlarını sürmeyi severdi. Kendisine verilen her fırsatta, sırtını yarış aracına yaslamaya bayılırdı. Bu, insanların mağlup etmesi için oldukça zor olan bir kombinasyondu. Onun kendi motivasyonu büyüktü.”

“Bence yarıştığı dönemde yarattığı büyük farkla, yarış sürücülerinin dayanıklılık standartlarını yükseltti ve o harika bir takım oyuncusuydu. O, takım içerisinde gerçekten motive olmuştu.”

“Tüm bu bileşenleri bir araya getirirseniz, onlar size 7 dünya şampiyonluğu hediye ederler.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz