Toro Rosso Testlere Kadar 7/24 Çalışacak

1

Toro Rosso, önümüzdeki ay gerçekleşecek ilk sezon öncesi testlerinden 1 ay önce tempoyu arttırmayı planlıyor. Ve bu 4 haftalık süreçte takımda 7/24 çalışacak personel olmasını planlıyor.

Bu sezon kuralların revize edilmesiyle, daha geniş ön ve arka kanatlarla daha geniş lastiklere sahip olan daha agresif görünümlü araçlar ortaya çıkacak.

Sezon öncesi testler 27 Şubat’ta, [2016’ya oranla 5 gün daha geç], Barcelona’da başlayacak ve bu büyük değişiklikler takımların araçlarını hazır hale getirebilmeleri için büyük bir savaşın içine girecekleri anlamına geliyor.

Toro Rosso, geçen sezon da benzer bir yaklaşımı benimsemiş, fakat geciken motor anlaşması bu planlara ciddi bir şekilde köstek olmuştu.

Toro Rosso’nun başkanı Franz Tost, “Üretim tarafında, bir süre için 7/24 çalışmak zorunda kalacağız” dedi.

“Ocak’ın ortasından Şubat’ın ortasına kadar, günde 3 vardiyayla çalışacağız. Bu çok kısa bir süre çünkü bu oldukça maliyetli.”

Aralık ve Ocak ayları F1 takımları için en kritik aylardır, çünkü bu aylarda üretim gerçekten hızlanır. Bununla birlikte, takımlar performansı en üst düzeye çıkarmak için üretime başlamadan önce tasarımcılara mümkün olduğunca zaman kazandırmak istiyorlar. Bu, çalışma zamanını çok sıkı kılıyor, fakat Franz Tost Toro Rosso’nun iyi hazırlandığına inanıyor.

“Aerodinamik departman çizimleri serbest bırakmak istemediğinde işler zorlaşır ve onlar sadece bir gün daha kazanmak isterler. Bu her zaman çok sıkıdır, fakat bu performans kazancıdır. Her yıl aynı hikaye, değişen hiçbir şey yok.”

“Rüzgar tünelinde kalabildiğiniz, araştırma yapabildiğiniz ve geliştirme yapabildiğiniz sürece, daha fazla performans elde edebilirsiniz. Küçük bir takımda olan fark şudur, şimdi durmalıyız dediğimiz bir son teslim tarihi belirleriz, aksi halde süremeyiz.”

“Çizim tarihlerinin serbest bırakılacağı kesin bir gün konusunda karar vermek zorundayız ve onlar o tarihin son olduğunu biliyorlar, daha fazlası mümkün değil çünkü biz sınırdayız.”

 

1 Yorum

  1. Saygı duyulacak bir ekip gerçekten STR. Gride girdiği ilk günden beri takdire şayan işler başarıyorlar ve önümüzdeki sezon James Key’le iyi işler çıkartacaklarını düşünüyorum yine. Ayrıca motorları da Renault’nun sıfır motoru olacak, ciddi bir atılım yapabilirler seneye :)

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz