Häkkinen Bottas İçin “Hayal” Durumu Kutluyor

0

Çifte Dünya Şampiyonu Mika Häkkinen, Mercedes’te Nico Rosberg’den boşalan koltuğu doldurma söylentilerinin merkezindeki isim Bottas için bir “hayal” olan bu durumu kutluyor.

Rosberg, 2016 Dünya Şampiyonluğunu ilan ettikten sadece 5 gün sonra F1’den emekli olacağını açıklamış ve böylece Mercedes’te Hamilton’ın yanında boş bir koltuk ortaya çıkmıştı.

4 sezon boyunca Williams’ta mücadele eden Bottas, başlangıçtan beri bu koltuğun favori adaylarından biri ve Felipe Massa, Bottas’ın Mercedes’e geçebilmesi için Britanyalı ekibin[Williams’ın] tulumlarını tekrar giymeye hazırlanıyor.

Fin TV kanalı MTV3’e konuşan, 98 ve 99 Dünya Şampiyonu Mika Hakkinen, “Bir sürücü açısından, bir takım tarafından istenmekten daha iyi bir durum olamaz” dedi.

“Özellikle bu F1’i domine eden Mercedes gibi bir takımsa. Bu bir rüya hali.”

“Dağın tepesinde olan, yarışları ve şampiyonlukları kazanabilecek ekibe kavuştuğunuzda, yarış kazanmak ve şampiyon olmak size kalmış bir şey.”

Hakkinen, kendisine Bottas’ın şampiyon olabilecek kapasitede olup olmadığı hakkında sorulan soruya “Evet, bunu görebiliyorum” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz