Brawn: Formula 1’in Bir Plana İhtiyacı Var

0

Ross Brawn, Formula 1’de gücü elinde bulunduranların, vizyon ve uzun vadeli strateji eksikliğinin halen sıkıntılı unsurlar olduğunu düşünüyor.

ESPN‘den Jennie Gow’a konuşan Brawn, belirlenecek stratejilerin her zaman karar alma sürecinde ön sıralarda yer alması gerektiğini ve bu şekilde sporun daha fazla fayda elde edeceğine inanıyor.

” Formula 1 bir plana ihtiyaç duyuyor ve benim açımdan problem şu ki, hiç bir zaman  bir planımız olmadı. Her şey tepkisel ilerliyor, Formula 1’in 3 ya da 5 yıl içinde nerede olmak istediğini gösteren bir plan ve strateji hazırlamak iyi olacaktır. ”

Brawn; Ecclestone’nın yerinde olsaydı, ondan daha iyi iş çıkarıp çıkaramayacağından emin olmamakla birlikte, kendisininki ile Eccletone’nın F1’i yönetmeye yönelik yaklaşımının tamamen farklı olacağını itiraf etti.

” Bernie sporu önemsiyor ve açık bir şekilde ticari gereklilikleri aklından çıkarmıyor. Aynı zamanda takımlar ve hissedarlar için kazancı en üst düzeye çıkarmak istiyor. Benim tarzım ise onunkine göre çok farklı olurdu, belki bir mühendis olarak çok pragmatik olurdum ve belki de yaklaşımım doğru olmazdı. ”

Brawn, F1’in patronuna geçmişte bir çok kez sporun bakış açısını ve perspektifini değiştirmesi telkinlerinde bulunduğunu ancak işe yaramadığını söylüyor.

” Orada olduğumda defalarca bunu söyledim ve muhtemelen arada sırada onun içine dert oldum çünkü görüşlerimde ısrarcı oldum ve bunu kimse yapmadı. Bu yüzden orada olduğumda onu rahatsız ettiğim zamanlar oldu. ”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz