Renault 2017 Aracını En Erken Tanıtan Takım Olacak

0

Renault 2017 aracının tanıtım tarihini açıklayan dördüncü takım oldu. Fanlar Fransız üreticinin yeni sezonda kullanacağı aracı ilk kez 21 Şubat’ta görecekler.

Takımlar birbiri ardına lansman tarihlerini açıklamaya başladılar ve bu sezonki lansmanların mottosu “rakibinden bir gün önce tanıt” oldu. Lansman tarihini ilk duyuran ekip olan Ferrari 24 Şubat’ı, İtalyan takımı takip eden Mercedes 23 Şubat’ı, dün tanıtım tarihini duyuran Force İndia 22 Şubat’ı tercih etmişti. Fransız üretici de rakiplerinin elini gördü ve bahisleri arttırarak lansman tarihini 21 Şubat olarak belirledi.

2017 Renault’nun Lotus’u aldıktan sonra spora üretici olarak dönüşünün ikinci sezonu olacak ve Fransız üretici geçtiğimiz sezon yaşadığı hayal kırıklığını gidermek için daha tecrübeli olduğuna inandığı Hulkenberg’le anlaşmıştı.

Takım pilot kadrosunda yaptığı bu değişiklik dışında, Viry’deki fabrikada genişleme çalışmaları yapmış ve yatırımlarını arttırmaya başlamıştı. Renault’daki ikinci sezonunu geçirecek olan Palmer da geçtiğimiz gün podyumu hedeflediklerini belirtmişti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz