Manor İflasın Eşiğinde

0

Sky’ın haberine göre Manor, iflasın eşiğinde.

Geçtiğimiz ki yıl boyunca OVO Energy’nin kurucusu Stephen Fitzpatrick tarafından finanse edilen takım, gerektiği takdirde yönetimi devralması için İngiliz şirketi FRP Advisory’ye çağrı yaptı. FRP Advisory, kriz içindeki şirketlerin yönetimine bir süreliğine geçerek yapısal değişiklikler gerçekleştiren bir dnaışmanlık firması.

Fitzpatrick, takımın bir kısım hissesini satma girişimlerinde bulunuyordu. Kasım ayında Manor’un bir yatırımcıyla prensipte anlaştığını belirten CEO, konu hakkında o günden beri yeni bir açıklama yapmadı.

Pascal Wehrlein’ın Avusturya’da kaydetttiği bir puanla ilk ve tek puanını kazanan Manor, Brezilya’da Sauber’in puan almasıyla sezonu markalar klasmanında son sırada tamamlamıştı. Sadece ilk on takım Formula 1’den finansman sağlayabildiği için bu puan Manor için bir nevi ölüm fermanı anlamına gelmişti.

Takımının Brezilya’da son sıraya düşmesiyle ilgili olarak Abu Dhabi’de Fitzpatrick şunları söylemişti: “10.luktayken, iki yarış kalmışken açık ki birçok senaryo vardı ve sen bunların gerçekleşeceğine göre planlar yapıyorsun. Yani benim bakış açımdan, bu hayal kırıcı. Ama beklenmedik değil.”

Maddi olarak sıkıntıya düşen Manor’un, gelecek sezon yarış yarışamayacağı bile soru işaretiyken, iyi bir araç ortaya koyabilecekleri pek de beklenmiyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz