Fitzpatrick: Manor’un Sonunu Sauber Hazırladı

0

Manor’un sahibi Stephen Fitzpatrick, Brezilya’da Sauber’in puanlar almasıyla Formula 1 takımının üstünde kara bulutlar dolaşmaya başladığını söyledi.

Banbury merkezli takım, Cuma günü, bir parçası olduğu şirketin icralık olduğunu söylemiş ve bu açıklama tam da bir türlü istenen yatırımın bulunamadığı zor zamanlarda gelmişti.

Birkaç Asyalı yatırımcıyla görüşmeler yürütüldüğü açıklansa da, Fitzpatrick bu durumun takımın markalar klasmanında onuncu sırayı kaybetmesinin bir sonucu olduğunu söylüyor.

Avusturya’da Wehrlein’ın bir puan kaydetmesiyle beraber sezonun son iki yarışına onunculuğun favorisi olarak giren Manor, Brezilya’da kaotik geçen yarışta kendi evinde iki puan elde eden Nasr’in Sauber’i şahlandırmasına engel olamamış ve bu yüzden sezonu on birinci yani son sırada bitirmişti.

Üzgün olduğu gözlenen Fitzgerald şu açıklamaları yaptı:

“Takımı 2015’de devraldığımda görev açıktı, takım 2016’da onuncu veya daha iyi bir sırada (sezonu) bitirmeliydi. Sezonun çoğu boyunca pistteydik. Ama Brezilya’daki dramatik yarış bizim bu sonuca dair umutlarımızı sonlandırdı ve nihayetinde takımın 2017’de yarışma ihtimalini şüpheye düşürdü.”

“Bugün alınan takımı yönetime devretme kararı Manor için iki yıllık serüvenin hayal kırıklığı veren sonunu temsil ediyor. Geçen yılın çoğu boyunca birçok yatırımcı grubuyla görüşmede olduk ve sonunda Kasım’da bir Asyalı yatırımcıyla satış konuşunda anlaştık. Bu takım için devamlı büyüme ve gelişme için güçlü bir platform sağlayabilirdi. Ne yazık ki onlar geçişi tamamlayamadan zaman doldu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz