Palmer: Podyum Kazanabiliriz

1

Renault pilotu Jolyon Palmer, Renault’nun bu yıl podyum kazanabileceğini düşünüyor.

Palmer, yılı kötü geçiren pilotlardan biriydi. Ancak Renault tarafından takımda tutulmasına karar verildi. Gidense Magnussen oldu. Magnussen’in yerine gelen Hulkenberg, gelecek yıl puanlar kazanmanın bir başarı olduğunu söylemişti. Palmer da bugün, Renault’nun podyumlar elde edebileceğini söyledi.

Güven, hele özgüven bir Formula 1 pilotu için olmazsa olmazdır. Palmer da takımına güveniyor ve gelecek yıldan bir şeyler bekliyor. Genç pilot, Renault’nun şu an büyük bir sıçrama yaptığını ve gelecek sezon çok iyi bir araç çıkaracağını düşünüyor.

“İlk üçün –Mercedes, Red Bull, Ferrari- liderliğe devam edeceğini düşünüyoruz ama biz de sonraki grupta Williams, Force India, McLaren ve belki Toro Rosso’yla savaşabiliriz. Her yarışta puan için savaşmak istiyoruz.”

“Podyum hayali kuruyorum. Tabii ki şu an her şey havada. Eğer bir bir podyum kazanmışsak, bu mükemmel bir yarış sonucu olmuş olurdu. Ama eğer Force India 2016’da (podyum) elde edebildiyse, biz de bu yıl yapabiliriz. Her neyse, şimdi hissettiğim şey bu.”

1 Yorum

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz