Lorenzo Ducati İçin Sürüş Stilini Değiştirmeyecek

0

Jorge Lorenzo, Ducati motosikletiyle başarı olmak için yumuşak sürüş stilini değiştirmeye gerek olmadığına ikna olmuş durumda.

3 kez dünya şampiyonu pilot bugüne kadar MotoGP kariyerinin tamamını Yamaha’da geçirdi ve MotoGP’deki en yumuşak sürücülerden biri olarak kabul ediliyor.

Geçmişte Ducati’nin sürüşünün diğer motorlara göre daha zor olduğu kanıtlanmıştı, fakat Lorenzo geçtiğimiz Kasım ayında Valencia’da düzenlenen testlerde Yamaha pilotu Maverick Vinales’in 0.1 saniye gerisinde 3. olmuştu.

Lorenzo, “Bir Ducati’ye binecek olmama rağmen sürüş stilimi değiştirmeme konusunda ikna oldum ve bu değişmeyecek” dedi.

“Belki bazı küçük detayları değiştirebilir ve gelişebilirim, ancak motosiklet benim sürüş stilimi değiştirmeyecek. Bulacağım motosiklet ne olursa olsun Ducati’ye adapte olacağımı biliyordum. Buna çabucak uyum sağlayacağımı biliyordum, fakat ne kadar hızlı olacağını bilmiyordum.”

“Nispeten hızlı olacağımı ve rahat olacağımı biliyordum, ve öyleydi.”

Lorenzo, Ducati’nin farklı bir fitness seviyesi gerektireceğini düşünmüyor. İspanyol pilot Marc Rovira ile yollarını ayırmaya karar verdikten sonra, bu sezon yeni bir fiziksel antrenöre sahip olacak. Ancak Lorenzo, Ducati’nin son şampiyonu Casey Stoner’ın daha az fiziğe sahip olduğunu düşününce kas hacmini arttırmanın beklenilen kadar önemli olmadığına inanıyor.

“Stoner, daha az kas kitlesiyle, benden daha kısa ve zayıftı ve motosikleti her yerde hareket ettiriyordu. O yorulmuyordu ve bitime kadar istikrarlı bir şekilde hızını koruyabiliyordu. Sonuç olarak bu karakter ve sürüş stiline bağlı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz