Hulkenberg 2017 Kurallarının Başarılı Olacağından Emin Değil

0

Gelecek sene Renault’yla yarışacak olan Nico Hulkenberg, 2017 kurallarının hedefine ulaşacağından emin değil.

Geçtiğimiz yıllarda, 2010’da yakıt ikmalinin de kaldırılıp yüksek aşınmalı Pirelli lastiklerine geçilmesiyle, Formula 1 sürücüleri düzenli olarak, yarış içinde uzun süreler boyunca “bastıramadıklarından” şikayetçi olmaya başlamışlardı.

Bunun üzerine Strateji Grubu önderliğinde Formula 1’in üst aklı masaya oturdu ve değişiklikler yapmayı düşündü. Sonrasında ortaya, 2017 kuralları çıktı. Ancak Hulkenberg 2017 kurallarının başarılı olabileceğinden emin değil.

“Şu an araçların ve lastiklerin nasıl davranacağını bilmiyorum. Bunun için biraz erken çünkü o lastikleri sürüp hissetmedim. Ancak testlere başlayıp birkaç yarış yaptıktan sonra daha iyi bileceğiz. Biraz zorlamayı kabul edeceklerini (lastik korumak için) çok idare gerektirmeyeceklerini umuyorum. Ama bunun olacağından emin değilim.”

Hulkenberg, sürücülerin bazen sınırlandırılmış hissettiğini söyledi. Bunun sebebinin yarış boyunca lastik kullanımını da gözetmek zorunda olmaları olduğunu belirten Alman pilot, pilotların bu sebepten ne zaman bastıracaklarını, savaşacaklarını seçmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Islak zemin lastiklerine de değinen Hulkenberg, lastiklerin birikmiş suyla mücadele etme yeteneğinin ve suyu tahliye kabiliyetinin düşük olduğunu bildiklerini ancak yağışlı yarışların az olması sebebiyle bu konunun gündeme gelmediğini söyledi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz