Ecclestone Mick Schumacher’i F1’de Görmek İstiyor

0

Bernie Ecclestone, Mick Schumacher’in F1’de yarıştığını görmek istediğini belirtti.

Babası Michael’in 2013 yılının sonlarındaki kayak kazası sonrası tedavi süreci devam ederken, 17 yaşındaki Mick son sezonlarda tek koltuklu yarış serilerinde istikrarlı bir şekilde yükselişini devam ettiriyor.

Geride bıraktığımız yılda Alman ve İtalyan F4 şampiyonalarını ikinci sırada noktalayan Schumacher Jr, 2017’de oldukça başarılı bir takım olan Prema Powerteam ile Avrupa F3 şampiyonasına adım atacak.

Ecclestone Schumacher Jr’ın F1’e geçiş yapması durumunda sporun popüleritesini yükselteceğini düşünüyor. Alman yayın organı Bild’e konuşan Bernie, “Eğer babası kadar iyi bir yere yakın olursa, neden olmasın?” dedi.

“Schumacher isminin F1’de tekrar temsil edildiğini görmek; bu iyi olur.”

Bununla birlikte Schumacher Jr ekledi: “Profesyonellik açısından bakıldığında, bu[Avrupa F3 Şampiyonası] F1’e biraz daha yakın. Her şey daha da yakınlaşıyor ve biraz daha zor hale geliyor. F1 Dünya Şampiyonu olmak istiyorum; sanırım bu her yarışcının istediği şey.”

Bilindiği gibi Williams önümüzdeki sezon 2016’da Prema’yla F3 şampiyonluğunu kazanan Lance Stroll’la sözleşme imzaladı ve Schumacher Jr 2017’de aynı ekipte Britanyalı genç yıldız Callum Ilott(18) ve Ferrari destekli Guanyu Zhou(17) ile takım arkadaşı olacak.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz