Ecclestone: Mevcut F1 Kuralları Rafa Kalkmalı

0

Ecclestone, F1’deki revizyonun eksiksiz bir hale gelmesi, kural kitabının basitleştirilmesi ve Formula 1’in popülerliğinin artırılması için V6 Hibrit motorların değiştirilmesi isteğini tekrarladı.

Ecclestone, “Kurallar çok karışık ve hepsi değişmeli. Eğlence işindeyiz ancak seyirciler artık bir şey anlamıyorsa onları nasıl eğlendireceğiz? Sürücüler bile artık pistte neleri yapıp neleri yapamayacaklarını bilmiyorlar. Bazen kural kitabı onlara ” Yarışma! ” diyor. Birbirlerine dokunmalarına izin versek, ne olacak ki?” şeklinde konuştu.

Ecclestone, ayrıca yarış formatının 2 kısa yarış şeklinde olması gerektiğini ve acilen Hibrit motorlardan kurtulunması gerektiğini savunuyor.

“2 tane 40 dakikalık yarış, bir TV seyircisine uzun bir sıkıcı yarıştan daha cazip gelir.”

“Mümkün olan en kısa zamanda yeni motor kuralları getirmek zorundayız. Burada önemli olan Hibrit motorlardan kurtulmak olacak. Todt, hibrit motorların zamanımızın ruhu olduğunu düşünüyor ve bu normal yol arabaları için doğru olabilir. Ancak, F1 izleyen insanlar özel bir şeyler görmek istiyor. Dünyanın en iyi sürücüleri tarafından kullanılan gürültülü, güçlü motorlu araçlar görmek istiyorlar.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz