Alonso 2017’den Heyecan Bekliyor

2

Alonso, Formula 1’deki geleceği için açıklamalarda bulundu.

35 yaşındaki Fernando Alonso için Formula 1’de zaman tükeniyor. Ama zamanı dolmadan önce tecrübeli matador, üçüncü kupayı da evine götürmek istiyor. Ve tüm bu karmaşanın içerisinde, 2017 kurallarının kendisini şaşırtacak ve heyecanlandıracak olmasını umuyor. İspanyol pilot böylece motive bir şekilde Formula 1’e devam edecek.

Alonso, verdiği röportajda şu ifadeleri kullanarak duruma açıklık getirdi: “Bir başka şampiyonluk nihai hedefimiz ve bu proje üstünde sıkı çalışıyoruz. Gelecek yıl yeni kuralların da gelmesiyle muhtemelen araçlar daha çekici ve çok daha hızlı olacağı için heyecanı geri alacağız. Bu hala Fernando’nun ulaşmayı istediği hedef!”

Kahkahalar içinde gelecek planlarını anlatan İspanyol pilotun McLaren’deki ikinci dönemi pek de kahkahalar içinde geçmedi. Honda’yla yeniden bir araya gelişinden sonra McLaren rekabetçi olmaktan uzakta, orta sıraların da arkasında yarışıyor. Bunun bir sonucu olarak Alonso en son podyumunu Ferrari tulumuyla 2014’te elde etmişti. Son galibiyetiyse 2013 yılında kendi evinde, İspanya’da, yine kırmızı tulumla gelmişti.

Alonso sıkılıkla şimdiki Formula 1 araçlarının zevksizliğinden dem vuruyordu. 2017 kurallarının kendisini Formula 1’de kalmaya ikna edecek son şey olduğunu söyleyen Alonso, araçlardan memnun kalırsa devam edeceğini yineledi.

“Her bakımdan değişebilirsiniz, sadece sürücü olarak değil. 19 yaşındaki birisi, 35 yaşındaki bir adamdan tamamiyle farklıdır. Bu her türlü ilişkide geçerli: aile, arkadaşlar, takıma yaklaşım, çalışma şekilleri ve tabii ki medya.”

“Her şey değişir, sen bir yöne doğru değişmesini istediğin için değil, hayat seni değiştirdiği için! Bundan kaçamazsın, Peter Pan’ın hiç büyümeme öyküsü sadece bir masal!”

2 YORUMLAR

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz