Stewart: Sadece 5 Pilot Benden Daha Fazla Para Kazanıyor

1

Formula 1’in ilk ciddi anlamda para kazanan pilotu olan ve 77’lik ihtiyar delikanlı Sir Jackie Stewart hala iyi bir gelir elde ettiğini söylüyor.

Heineken ve Rolex gibi markaların sponsorluğundan büyük paralar kazanan Stewart, bugün sadece bir avuç sürücünün onun kazancını geçebileceğini iddia ediyor.

” Formula 1’e, beni getiren şeyleri hep geri verdim: başarı, şöhret ve para… Mercedes ve Ferrari pilotları dışında diğer aktif Formula 1 pilotlarından daha fazla para kazanıyorum. ” diyen Stewart’a McLaren’de süren Fernando Alonso hatırlatılınca ekledi.

” Onu tamamen unuttum! Tamam, diyelim ki sadece 5 kişi benden daha fazla kazanıyor yani benden daha fazla kazananlar bir elin parmaklarını geçmiyor buna eminim. ”

1 Yorum

  1. Efsane en sevdiğim pilotlardandır. Ayrıca takım arkadaşını desteklemek adına kariyerine son vermiş bir pilottur kendisi. Prost 80’lerde 28. galibiyetini elde edene kadar da uzun bir süre F1’in en çok yarış kazanan pilotu olma unvanını elinde bulundurmustur. Elizabeth’in kendisine Sir unvanını verişinden hiç bahsetmiyorum bile. Kazancı da iyiymiş sevindim adına

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz