Haryanto’nun F1 Umutları Dibe Vurdu

0

Rio Haryanto’nun Manor’la gelecek sezon için görüştüğü haberleri vardı ancak bu ihtimal şimdilik gerçekleşmeyecek gibi duruyor.

Endonezyalı pilotun en önemli destekçisi olan devlete ait enerji şirketi Pertamina sponsorluğunu geri çektiğini bildirdi. Bununla birlikte Haryanto’nun 2017 için herhangi bir önemli sponsoru kalmadı.

Pertamina sözcüsü Wianda Pusponegoro salı günü yaptığı açıklamada şunları söyledi. ” Bu yıl Pertamina’nın F1 ortaklığı devam etmeyecek. Elbette bundan dolayı çok üzgünüz, ancak Rio ve Endonezya için azami gayreti sarf ettik.”

Geçen sezon Spa GP’si ile birlikte yerini Esteban Ocon’a bırakan eski Manor pilotu Rio Haryanto ise geleceği hakkında hala umutlu.

Haryanto’nun menajeri Piers Hunnisett, Reuters’e yaptığı açıklamada, ” Rio’yu Formula 1’de tutmak için hala bir plan üzerinde çalışıyoruz. F1 dünyasındaki insanlar onun iyi bir iş çıkardığını ve orada olmayı hak ettiğini belirtti. ” diyen Hunnisett, Haryanto’nun 2017’de bir koltuk bulamamasının büyük bir utanç olacağını da sözlerine ekledi.

Pertamina’nın Haryanto’ya desteği 5 Milyon Doları aşmıştı. Haryanto şimdilerde devletin dışında bir destek arıyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz