Webber Şampiyonluk Mücadelesi İçin Ricciardo’yu İşaret Etti

0

Mark Webber, Mercedes sürücü diziliminin değişmesi ve F1’de yeni bir çağa girilmesiyle birlikte 2017’de şampiyonluk mücadelesi için Avustralyalı arkadaşı Daniel Ricciardo’yu işaret etti.

Ricciardo, 2016’da bir galibiyet ve 7 podyum elde ederek şampiyonayı 3. tamamlamış ve Mercedes ikilisi Rosberg ve Hamilton’ın ardından geri kalanların en iyisi olmuştu.

Yeni yıl öncesi Mercedes, Rosberg’in şok emeklilik kararının ardından yeni bir pilot arayışı içerisine girmek zorunda kalmıştı ve önümüzdeki sezon gelecek düzenlemelerle aerodinami revize edilecek ve daha geniş lastikleri göreceğiz.

Bununla birlikte Webber, Ricciardo’nun bir sonraki adımı atacak kadar yeterli göründüğü düşünüyor.

“Daniel, muhtemelen 2016’daki en istikrarlı sürücüydü ve o kesinlikle dünya sınıfındaki ilk 3 sürücü arasındaydı.”

“Eğer Red Bull, aracı bir araya getirebilirse o kesinlikle tekrar şampiyonluk mücadelesi verebilecek pozisyonda olur, çünkü Mercedes’te Nico Rosberg’in yerini alması kısa vadede imkansız.”

Webber, Rosberg tarafından alınan emeklilik kararının şaşırtıcı olduğunu itiraf etti, ancak ekledi: “Aynı zamanda onun için gerçekten mutluyum… İşler hayatınız boyunca sıraya dizilir ve [Rosberg] doğru zamanın şimdi olduğuna karar verdi.”

“Nico ve Lewis birbirlerini daha iyi hale getirmek için sürdüler, ancak şimdi [Mercedes] bu yıldız dizilimine[pilot kadrosu] sahip olamayacak. Lewis parlak ve kesinlikle acımasız, ancak bu F1 pazarını(sürücü pazarı) karıştıracak.”

Bugün gelen açıklamayla birlikte Pascal Wehrlein’ın Sauber’le anlaştığı ve Bottas’ın Mercedes’e geçişinin ciddi anlamda netlik kazandığı ortaya çıktı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz