Hulkenberg’in F1’deki Kötü Şansı Artık Sadece ”Gülünç”

0

Hulkenberg F1’de kötü giden şansı ve hala bir podyum finiş elde edememesiyle ilgili olarak sadece güldüğünü ifade etti.

Çaylak sezonundayken Brezilya’da elde ettiği pole pozisyonuna rağmen kariyerine başladığı 2010 sezonundan itibaren Williams, Force İndia ve Sauber takımlarında yarışan pilot hala podyum sonucuna ulaşamadı.

Bu durum 2016 Brezilya GP’sinde tekrar ortaya çıktı. Kötü hava şartları ve kötü şansın birleşimiyle beraber Raikkonen’in aracından fırlayan parçaların üstünden geçip lastik patlatan Hulkenberg muhtemel bir podyum sonucundan olmuştu.

Bu konu hakkında hayal kırıklığını yansıtan Hulkenberg: “Tabii ki hayal kırıklığı yaşıyorum. Fakat artık hayal kırıklığı yaşamaktan yoruldum, bunun olması gerekmese de, sebebini bilmesem de bu yüzden artık gülüyorum.”

“2016’da Brezilya GP’si o günlerden birisiydi, oldukça iyi bir iş çıkarmıştım. Araç iyiydi her şey ortadaydı ama ne yazık ki bazı materyaller lastiğimin kesilmesine sebep oldu ve yarışın geri kalanını belirledi.”

Alman pilot kaçırdığı podyum sonuçlarına rağmen kötü şansa inanmadığını ve altında yatan bir sebep olmadığını söyledi.

“Böyle şeylere inanmıyorum. Çok çalışmaya ve iyi verilen kararlara inanırım; gerisi gelir veya gelmez.”

“Bunun için her zaman bir sebep vardır. Eğer bir kazaya veya olaya karışırsanız her zaman bunun için bir sebep vardır. Bazılarından kaçınmış olabiliriz ama bazıları hatadır. Hatalar yaşanabilir;Sao Paulo’daki talihsizlik gibi, fakat günün sonunda neyse ne dersiniz.”

“Bu utanç verici çünkü kendim için ve takım için podyuma çıkmayı isterdim fakat bu yaşanmadı.”

Aklında hiç kötü şansa sahip bir pilot olarak düşündüğün oldu mu sorusuna ise Alman pilot “Bu sene öyleydim, bir kaç olaya karıştım ve bu karıştığım olaylarda şanssızdık. Nedenini bilmiyorum. Sürekli bir şekilde şanssız olduğumu düşünmem veya ağlamam. Bu sadece hayat, umarım ilerideki seneler daha iyi olur.” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz