Gutierrez F1’de Kalacağından Emin

1

Şu anda F1’de koltuğu bulunmayan eski Haas pilotu Esteban Gutierrez, sporda kalacağı konusunda emin.

Meksikalı 2016’da sezon boyunca puan elde edememesinin ardından, Haas tarafından gözden çıkarılmış ve yerine Kevin Magnussen getirilmişti.

Bununla birlikte 25 yaşındaki pilot yeteneklerine inanıyor ve başarılı olmak için gereken hız ve yeteneğe sahip olmadığını hissetseydi F1’de olmayacağını söylüyor. O, aynı zamanda eski takım arkadaşı Romain Grosjean’la kıyaslandığında sıralama turu hızının umut verici olduğunu düşünüyor.

Gutierrez, “Umarım birçok insan bunun farkındadır. Evet, ben çok yakındım ve ne yaptığımın farkındaydım” dedi.

“Dürüst olmak gerekirse, eğer hıza veya yeteneğe sahip olmasaydım ya da bunu yapabilecek durumda hissetmeseydim, F1’de olmayı denemezdim. Ne yaptığımı ve hızımın ne olduğunu biliyorum. Ve dürüst olmak gerekirse en iyisini yaparken hayatta kalmak zorundasınız. Bununla bastırıyorsunuz.”

“Sürmek istiyorum, istediğim bu. Bence hızlıyım ve meydan okuyabilirim. Bu durum kariyerim için çok yanlış olan yollardan biriydi, ancak kimseyi suçlamıyorum. Bu durumun sorumluluğunu üstleniyorum ve gelecek kariyerim için en iyi paketi elde edebilmek adına oldukça sıkı çalışıyorum.”

1 Yorum

  1. Büyük ihtimalle Manor’da koltuk bulacaksın tabi onda da paranın etkisi yadsınamaz olacak :) Kanatimce F1’deki en başarısız birkaç pilottan birisin, ama para da bir şey değil mi?

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz