Ferrari’nin 2017 Aracında Bizi Neler Bekliyor?

1

Ferrari’nin galibiyet alamadan tamamladığı geçen sezonun ardından, geri dönüş için 2017 aracında birçok alanı gözden geçirmesi bekleniyor.

2017 öncesi getirilen bazı değişikliklerle, aerodinamik tarafı da içeren, araçlar büyük değişikliklere zorlanırken, Maranello’daki revize edilen teknik ekip, çok şeyin değişebileceği yeni sezon için 688 kod adı verilen yeni aracın dış görüntüsünün altındaki birçok alanı hedef aldı.

Ferrari’nin 062/2 güç ünitesi MGU-H’ın daha iyi kullanılmasını amaçlayan içten yanmalı bir motora sahip olacak. Bu, hibrit sistemin verimliliğini arttıracak ve turbo şarjın güvenilmezlik riskini azaltacak.

Yanma odasında, Ferrari’nin Mahle teknoloji şirketiyle olan ilişkisinin büyümesinin bir sonucu olarak yeni multi jet ateşleme sistemine önemli bir geçiş düşünülüyor.

2016’da benimsenen konseptle vites kutusunun süspansiyon ve diferansiyel arasına konumlandırılmasının sıkıntılı olduğu kanıtlandıktan sonra, Ferrari’nin çekişi arttırmak adına önümüzdeki sezon daha geleneksel çözümlere geri dönmesi ve vites kutusunda da değişiklikler yapması bekleniyor.

Aynı zamanda Mercedes tarafından kullanılana benzer bir ön süspansiyon düzeninin kullanılması bekleniyor.

Takım, teknik düzenlemeler tarafından 100 kg’dan 105 kg’a çıkarılmaya zorlanan yakıt deposuna rağmen, dingil mesafesini 200 mm arttırarak motoru aracın biraz daha gerisinde konumlandırmayı düşünüyor.

Ferrari’nin 2017 aracının rüzgar tünelinde alışılmadık bir şekle sahip olarak göründüğü konuşulurken, ekip aracın bazı şaşırtıcı özelliklere sahip olacağı hakkında çıkan spekülasyonlar karşısında ağzını sıkı tutuyor.

Ayrıca takımdaki bazı personellerin, İtalyan takımın tarihinde oldukça kötü zamanlarla ilişkili olduğuna inandıkları ve 2016’da kullanılan beyaz tasarımdan geri dönüşü düşündükleri anlaşılıyor.

Galibiyetsiz geçen 2016 ve 1993 sezonlarında araçta olağan tasarımlara oranla daha fazla beyaz desenler kullanılmıştı.

1 Yorum

  1. Yine bir Ferrari klasiği geliyor. Sezon başında umutlandıracak haberler geliyor sonra sezon başlayınca herkes hüsrana uğruyor. Fakat artık herkes buna alıştı kimse sizden bir şey beklemiyor. :D

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz