Bell: Hulkenberg 2017’de Renault’yu Yönlendirecek

0

Teknik direktör Bob Bell, Renault’ya gelen Nico Hulkenberg’in 2017 sezonunda takımı yönlendireceğini belirtti.

Force İndia Alman pilotun sözleşmesini fesh ederek, Hulkenberg’in çok yıllık bir anlaşmayla Fransız üreticiye geçişi tamamlamasına müsaade etti.

Renault, Lotus’u satın aldıktan sonra 2. sezonunda ön sıralara tırmanabilmek için tecrübeli bir isimle anlaşma konusunda istekliydi. Böylelikle Hulkenberg, Haas’ta Romain Grosjean’ın yanındaki koltuğa geçen Magnussen’in yerini doldururken, 2016’da Renault’da çaylak sezonunu geçiren Jolyon Palmer takımda kalmaya devam etti.

“Nico, araca pilot perspektifinden bakma konusunda bizi çok net bir şekilde yönlendirecek. Bize aracın ön kanadını şu şekilde yapın demeyecek, fakat sürücünün bakış açısından bir araçta olması gerekenler ve bizim yapmamız gerekenler konusunda oldukça net olacak.”

“Önümüzdeki sezon farklı lastiklere geçiyoruz ve bu geçişte tecrübeli birinin bize çok yardımı olacak. Onun tecrübesi, onlardan nasıl en iyisini çıkaracağımız ve onları nasıl yöneteceğimiz konusunda bize yardımcı olacak.”

“Bu yüzden bunlar onun gerçekten kritik bir rol oynayabileceği iki alan. Ve elbette, takımdaki herkesi motive etmeye ve herkesi ilerlemek için zorlamaya odaklanacak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz