Grosjean: Haas’ın İki Araçla Puan Alması Gerekiyor

0

Romain Grosjean, çaylak sezonunu başarılı bir şekilde geride bırakan Haas’ın 2017’de markalar klasmanında daha üst sıralara yükselmek istiyorsa her iki araçla puan alması gerektiğini belirtti.

Grosjean 2016 sezonu boyunca 29 puan toplamış ve takım arkadaşı Esteban Gutierrez gride geri döndüğü sezonda bir türlü puan kazanamamıştı. Ancak, Fransız’ın topladığı puanlar takımın 8. olmasına yetmişti.

Gutierrez 5 kez 11. olmasına rağmen, takım sezon sonunda Meksikalı pilotla yollarını ayırmaya karar verdi ve Gutierrez’den boşalan koltuğu Renault’dan Kevin Magnussen’le doldurdu.

Gutierrez’i değerlendirmesi istenen Grosjean, “Size Esteban’ın sıralamalarda çok hızlı olduğunu söyleyebilirim, bu konuda hiçbir şüphe yok. Onun birçok insandan daha hızlı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Yarışlarda biraz mücadele etmek zorunda kaldı, geçtiğimiz yıl(2015) hiç yarışmadığı doğru. Bence takım için iki aracın da puan alması gerekiyor, ancak şartlar eşit değil çünkü biri birgün biraz şansa sahip olabilir ve gerçekten iyi sonuçlar elde edebilir, fakat bir diğeri biraz şanssız olabilir.”

“Şampiyona için iki araçla daha fazla puan kazanmanız gerekiyor.”

Gutierrez’in şansız olup olmadığı sorulan Grosjean cevapladı: “21 yarış boyunca, bazen şanssız olduğunuz bazen de şanslı olduğunuz yarışlar vardır. Bu kendini dengeler.”

Grosjean, Magnussen’in gelişinin Haas’ta olumlu bir etki yaratacağını tahmin ediyor.

“O, McLaren ve Renault’dan birtakım harika deneyimlere sahip. O yarışçı olduğunu gösterdi. Singapur ve Rusya’da bir pozisyon elde etti ve orada olmasına sağlayacak bir aracı yoktu. Takımın istediği budur. O harika bir sürücü, bu yüzden onun yanımda olmasını dört gözle bekliyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz