2017 Singapur GP 3. Antrenmanlar – Verstappen Red Bull’un Liderliğini Sürdürdü!

0

Sıralama turları öncesinde gerçekleştirilen son seansı Verstappen ilk sırada noktalayarak Red Bull’un formunu sürdürdü. Dün kabus gören Vettel ikinci Hamilton ise 3. oldu.

Dünden itibaren çok hızlı bir performans ortaya koyan Red Bull, bugün de hızlı olduğunu kanıtladı ve Verstappen, 1.41.829’luk turuyla ilk sıranın sahibi oldu.

Dünkü antrenmanlarda yanlış yönde gittiklerini kabul eden Vettel, bugün geri dönmeyi başardı ve Verstappen’dan yalnızca 0.072 saniye daha yavaş bir turla ikinci sırada yer aldı.

1.42’nin altına inmeyi başaran son isim olan Hamilton 3. olurken Fernando Alonso inanılmaz bir şekilde 4. olmayı başardı. McLaren-Honda için daha güzel olan şey ise Vandoorne’un da etkileyici bir performansla 5. sırada yer alması oldu.

Dün hızı belirleyen Daniel Ricciardo, bugün gerçekleştirilen antrenmanlarda biraz yavaş kalıp 6’ncılıkla yetinmek zorunda kaldı.

Ericcson’ın bitime yarım saatten az bir süre kala son sektörde aracının hakimiyetini kaybedip duvarlara temas etmesiyle kırmızı bayrakların sallandığı seansta, ilk 10’u tamamlayan diğer isimler sırayla Hulkenberg, Bottas, Raikkonen ve Perez oldu.

Singapur GP’si sıralama turları TSİ 16.00’da koşulacak ve platformların kendi kanallarından yayınlanacak.

2017 Singapur GP’si 3. Antrenman Sonuçları

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz