Ocon 2017 Öncesi Baskı Hissediyor

0

Force İndia’daki boş koltuk için eski takım arkadaşı Pascal Wehrlein’ı geride bırakan Esteban Ocon, gerçekleştirmesi gerekenlerin baskı yarattığını itiraf etti.

Wehrlein ve Ocon 2015’de Avusturya’da Force İndia’yla test yapmalarından dolayı, İngiliz takımda Nico Hulkenberg’ten boşalan koltuğun iki favori adayıydı.

Nihayetinde, genç Alman göz ardı edildi ve çıktığı testlerde Force İndia’yı etkilemeyi başaran Ocon 2017 için koltuğu kaptı.

Bununla birlikte Fransız, koltuğu kendisine getiren bu durumun sonuç üretme konusunda üzerinde bir baskı oluşturduğunu hissediyor.

Esteban Ocon, “Testler çok yardımcı oldu” dedi.

“Sanırım bu testi yapmasaydım onlar beni düşünmezdi. Onlar beni istedi, Force İndia beni istedi. Bu test başlangıçta bir tesadüftü, ama sonunda bir şeydi. Çünkü şu an onların sürücüsüyüm.”

“İyiydi ve beni iyi hatırladılar. Bence onlara harika bir test sundum, bu beni isteme sebepleri ve biz bu testte 2. sıradaydık. Yani benim için harika bir şeydi. Gerçekten bunu en iyi testlerimden biri olarak hatırlıyorum.”

“Bu[istenmek] harika, ancak aynı zamanda beni biraz baskı altına sokuyor. Çünkü onlar büyük düşünüyorlar. Onlar geldiğimde güçlü bir iş yapacağımı düşünüyorlar, yani onların beklentisi bu. Bu yüzden bunu onlara sunmak için oldukça sıkı çalışmak zorundayım. Henüz bunu sunmadım, bu yüzden sıkı çalışmam gerekiyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz