Renault 2018’de Rakipleri Kadar İyi Motor Yapmayı Hedefliyor

0

Motor şefi Remi Taffin’e göre Renault, 2018’de lider sınıftaki rakipleriyle motor performansını eşitlemeyi hedefliyor.

Fransız üretici 2016 boyunca kazanımlar elde ederken, Red Bull’dan Daniel Ricciardo kullandıkları motorun Ferrari’yle aynı seviyede olduğunu belirtti.

Taffin önümüzdeki sezon lider Mercedes’le farkı kapatmanın zor olacağını kabul ediyor, ancak takip eden yılda [2018] bunu yapabilmek için uygun konumda olmayı istiyor.

“Bu kış farkı kapatabileceğimizi sanmıyorum, yine de bilemezsiniz. Ancak, hedef önümüzdeki yılın sonunda oldukça yakın olmak. Çünkü hedef 2018’de bir şekilde bu adamlarla savaşacak pozisyonda olmaktı.”

“Az çok onların nerede olduğunu biliyoruz ve orada olacağımızı görebiliyoruz. 2018’in her şeyi eşitleyeceğimiz sezon olacağını söylemek adil olur.”

Üreticiler sabit motor düzenlemelerinin ortasında performans kazanmaya devam ederken, Taffin üreticilerin kış boyunca elde edebilecekleri kazancın giderek azaldığını düşünüyor.

“Bu zaman meselesi[performans eşitlenene kadar], çünkü [performans gelişimini] göreceğimiz yıl önümüzdeki yıl olacak. Bu ilerlemenin son adımı değil, ancak son adımı gerçekten görebileceğiz.”

“Her kış ve bir sezon boyunca yarım saniye getiremeyeceğiz. Düzenlemelerin doğası gereği performans bir noktada eşitlenecek.”

“2017, bir sonraki sezon gerçekleştireceğimiz adımdan %99 emin olmamız için bir anahtar. Fakat en iyisini yapmamız gerekiyor.”

“Önümüzdeki sezon başlangıcında iyi bir adım atacağımızı zaten görüyoruz. İlk yarışımız için gereğinden fazla çalışmayacağız ve yapacağımız şeyleri sahip olduğumuz bir plan dahilinde mantık çerçevesinde gerçekleştireceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz