GP2 Patronu: Vandoorne Japonya’da Çok Şey Öğrenmedi

0

GP2 serisi patronu Bruno Michel, eski şampiyon Stoffel Vandoorne’un Japon Süper Formula serisinde yarıştığı bir sezon boyunca çok az şey öğrendiğini düşünüyor.

McLaren himayesindeki Stoffel Vandoorne, 2015’de GP2’yi domine ettikten sonra Woking merkezli takımla F1’de tam zamanlı yarışmaya başlayacağı önümüzdeki sezona hazır olmak adına 2016’da Süper Formula serisinde boy gösterdi.

Belçikalı Japonya’da Docomo Dandelion takımıyla oldukça başarılı bir kampanya yürüttü ve Honda destekli takımda TI Aida ve Suzuka’da yarış galibiyeti alarak şampiyonayı 4. sırada tamamladı.

Bu yılki GP2 şampiyonu Pierre Gasly, Red Bull’un Honda’yla anlaşmaya varması ve Fransıza Nakajima Racing’te bir koltuk ayarlaması üzerine Vandoorne’un benzeri bir geçiş hamlesi yapmaya hazırlanıyor.

Ancak, Michael GP2 sürücülerinin Japonya şampiyonalarında yarışarak herhangi bir şey kazanamayacaklarını düşünüyor.

Michael, “Dürüst olmak gerekirse, Stoffel’in Japonya’da çok şey öğrendiğini sanmıyorum” dedi.

“Fakat bu çocuklar için her zaman iyidir, çünkü tüm hafta sonu sağ bacaklarını havaya kaldırıp otururken, diğer çocukların araçlarında dolaştığını izlemek muhtemelen oldukça sinir bozucudur.”

“Yani böyle bir programa sahip olabilirler. Onlar öğrenmiyorlar. Biliyorsunuz, Stoffel F1’de yarışmak için hazırdı, bunu hepimiz biliyorduk. Ancak, bir yıl beklemek zorunda kaldı.”

Michael ayrıca GP2 şampiyonlarının F1 gridi için bir yıl beklemek zorunda kalsalar da endişelenmemeleri gerektiğini ve sonunda bunu başaracaklarını ısrarla belirtti.

“Şampiyon sürücülerimizin [F1] gridde olması her zaman daha iyidir. Şimdi Stoffel’e olanlara bakın. Jolyon [Palmer]’a olanlara bakın.”

“Onlar takip eden sezonda gridde yer alamadılar, ancak onlar sonunda gridde yer aldılar ve bu benim için en önemli şey.”

“Pierre 2017’de Toro Rosso’ya gitmeyecek, ancak bu çocuk F1 için hazır. Pierre’in bir noktada F1’e ulaşacağından eminim, fakat önümüzdeki sezon gerçekleşmeyecek. Ve ikinci olan Antonio için de aynı şey söz konusu.”

“Bu çocukları otomatik olarak F1’e geçerken görmek daha iyi olurdu, ancak bu her zaman böyle değildir. Durum bu, ancak her zaman böyle değildir.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz