Magnussen Vandoorne’un Doğru Zamanda Doğru Yerde Olduğunu Düşünüyor

0
Soldan sağa: Vandoorne, Magnussen, Button. 2015 yılında bir etkinlikten.

Eski McLaren sürücüsü Kevin Magnussen’e göre, Vandoorne’un takımda tam zamanlı bir koltuğa terfi etmesi, olabilecek en uygun zamanda geldi.

Vandoorne, 2015 yılında GP2 serisini şampiyon olarak tamamlamıştı. Bir yıl Honda sponsorluğunda yarışlara katıldıktan sonra gelecek sene, Jenson Button’dan boşalan koltuğa oturup Formula 1’deki ilk yılını yaşayacak.

Magnussen de, 2014 yılında McLaren’le birlikte Formula 1’e adım atmış, ancak ilk yarışında podyum elde etmiş olmasına rağmen performansı yeterli bulunmamış, yıl sonunda yedek sürücülüğe düşürülmüştü. Bir yıl sonra da Magnussen ve McLaren, yollarını ayırmışlardı.

McLaren, iki yıldır zor günler geçiriyor. Honda’yla yapılan yeni anlaşmayla birlikte adeta sıfırdan başlayan McLaren, hızını yeniden inşa ediyor. Magnussen de bu görüşü paylaşanlardan. Woking merkezli takımın yükselen bir form grafiği olduğunu söyleyen Magnussen, gelecekte de takımın iyiye gitmeye devam edeceğini ve nihayetinde hak ettiği yerde olacağını söyledi.

“(Alonso’ya karşı) o, spordaki en iyilerden birisinin karşısıda. (Vandoorne)Yapabileceklerini tam olarak gösterebiliyor olacak, bu yüzden (şanslı). Yani bence o, Formula 1’de kendinize bir gelecek inşa etmek için isteyebileceğiniz her şeye sahip.”

Magnussen, 2013 yılında Formula Renault 3.5 serilerinde Vandoorne’u mağlup etmişti. Vandoorne’u yakından tanıyan Magnussen, Belçikalı pilotun gelecek sene Alonso’ya dikkat etmesini öneriyor.

“Stoffel GP2’den geliyor. Japonya’da Super Formula yaptığını da biliyorum. Ancak kazanmaya (GP2’den) alışkın. Çalışma şekliyle, kazanan herkes gibi, biliyorsunuz, biraz bencildi. Kendi başınızın çaresine bakarsınız. Kendinize odaklanırsınız. Başkasına ihtiyacınız yoktur. Takım arkadaşınıza çok bakmak zorunda değilsinizdir çünkü onu kolayca mağlup edersiniz ve sonra kendinize odaklanmalısınızdır. Ve şimdi bu farklı olacak.”

“Dikkat etmesi gereken birisi olacak. (Alonso’nun) ne yaptığına bakması ve öğrenmesi gerekecek.”

“Çünkü en başında, Alonso senden daha iyi. Çünkü çok fazla deneyimi var. Ve bu deneyim gerçekten dikkat etmen ve öğrenmen gereken şey.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz