Kvyat: Yaz Arası Geri Dönüş İçin Anahtardı

0

Daniil Kvyat, yaz arasından sonra yaklaşımını değiştirdiğini ve sezon başlangıcındaki mücadeleden geri dönüşündeki anahtar faktörün bu olduğunu söyledi.

Rus pilot sezona Red Bull’da başlamış, ancak İspanya GP’si öncesinde koltuğunu Max Verstappen’a kaybetmiş ve eski takımı Toro Rosso’ya geri dönmüştü.

Sezon arasından sonra daha iyi sonuçlar elde etmeden önce, Faenza merkezli takımla çıktığı birkaç yarış Kvyat için zorluydu.

Kaderini değiştirmek için ne yaptığı sorulan Kvyat, “Birçok şey. Sadece ‘en iyisini ver’ dedim. Böylece hiçbir şeyden pişmanlık duymak zorunda kalmazsın. Yaz arasından sonra kesinlikle en iyisini yaptım.”

“Tabii ki yaz arasından önce piste geliyor, sürüyor ve başka hiçbir şey yapmıyordum. Yaz arasından sonra yüzde 120 özveriyle geri döndüm. Paketten maksimumu çıkarmak için çalıştım ve daha iyisini başarmaya başladım.”

“Bize her zaman uyacak birkaç pist vardı, Singapur gibi, ancak tekrar her şeyi pistte bıraktım ve takım bunu tekrar görebildi.”

Kvyat ekledi: “Tekrar sıkı çalıştım ve bu yeterliydi.”

Toro Rosso’ya düşürülüşü sonrası geleceği belirsiz olmasına rağmen, Kvyat sözleşmesini uzatmayı başardı ve önümüzdeki sezon tekrar Sainz Jr’la partner olacak.

Rus pilot, geleceğini garanti altına almanın performansını arttırdığını kabul ediyor.

“Nerede başlayacağınızı bilmek biraz rahatlatıcı. Önümüzdeki sezon Toro Rosso’da kalmak çok iyi ve birbirimizi iyi tanıyoruz. Sadece sıkı çalışmayı devam ettirmeliyiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz