Horner Verstappen Eleştirileri Karşısında Şaşkın

0

Red Bull takım başkanı Christian Horner, Max Verstappen’in sürüş şeklini hedef alan eleştirileri anlamadığını belirtti.

19 yaşındaki pilot 2016’da, yağmur altında Brezilya’da son 16 turda 14. sıradan podyuma çıktığı yarışın da içinde bulunduğu birçok olağanüstü sürüşe imza attı. Ancak, onun agresif sürüşü rakip sürücülerin eleştirilerinin yükselmesine ve sezon sonunda FIA’nın kuralları netleştirmesine neden oldu.

Horner, “Onların sızlanmalarını gerçekten anlayamıyorum” dedi.

“O harika bir iş çıkarıyor ve oldukça sıkı yarışıyor. Bazen yeni bir adam gelir ve kurulu düzeni birazcık bozmaya başlar. Sonraysa birtakım eleştiriler alır.”

“O buna ayak uydurmadı, başını önüne eğdi ve yarışının zevkini çıkardı.”

“Herhangi kurulu bir düzeni bozan şeyler her zaman iyi karşılanmaz. Onun yanlış bir şey yaptığını sanmıyorum, o sıkı yarıştı, heyecanlıydı ve araçta olduğu her zaman her şeyini verdi. O, yaptığı işi seviyor, o bu konuda tutkulu.”

“Brezilya’da onu duyabilirdiniz. Pazar öğleden sonra yarışmak istiyordu, buna karşın diğer birçok sürücü aracı park etmek istedi.”

Verstappen sürüş şeklini değiştirmeyi reddetmişti. Hollandalı sürüş stili hakkındaki eleştirileri gülünç olarak tanımlamış ve aynı zamanda Meksika GP’sinden sonra atıştığı Vettel’le dalga geçmişti.

Verstappen’in açık sözlülüğü hakkında konuşan Horner, “Bu çok ferahlatıcıdır, bu oldukça sağlıklıdır.”

“Belki de insanlar şirket konuşmalarına birazcık fazla giriyor. Sahip olduğumuz her iki sürücü de dürüst ve içten bireyler.”

“Bu fanlar için oldukça ilgi çekici ve bu nedenle bu yıl griddeki diğer pilotlara göre takipçileri katlanarak arttı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz