Fernando Alonso, Şampiyonluk Yarışı Vermeyi Özlüyor

0

Fernando Alonso, Formula 1’de şampiyonluk savaşının bir parçası olmayı özlediğini söyledi.

2005 ve 2006 yıllarında arka arkaya iki kere şampiyon olan pilot, 2007, 2010 ve 2012’de şampiyonluğu son yarışlarda kaçırmıştı.

Tarihin en yetenekli sürücülerinden biri olduğu söylenen Alonso, 2012 yılından sonra Ferrari’nin kötü performans göstermesiyle şampiyonluk savaşına katılamadı. Sonra McLaren’de de umduğunu bulamayınca, bu savaştan uzakta kalmış oldu.

“Ben bu hissi beş kere tecrübe edecek kadar şanslıydım. Antrenman yaparsınız, simülatöre geçersiniz, fabrikaya gidersiniz, etkinliklere katılırsınız, medyayla (konuşursunuz), ne yaparsan, Pazar günü rekabetçi olmak ve şampiyonluk için savaşmak için yaparsın.”

“Son dört yıldır (şampiyonluk) ihtimalleriyle (bir yarışa) varmayı özlüyorum.”

“Ama bir diğer taraftan bu baskıyı ve bu duyguları beş kere hissetmiş olmaktan, iki kere kazanmış olmaktan, dolayı inanılmaz şanslı hissediyorum. Çünkü Formula 1’de yarışma şansı dahi bulamamış çok yetenekli birçok meslektaşımız var.”

“Bazıları Formula 1’de görünüyor ama hiç podyum deneyimi, ilk üç için basın konferansı yaşama şansı olmuyor, hiç pole pozisyonundan başlama hissinin deneyimi, veya bir yarışı kazanma… Ve onlar çok, çok yetenekliler.”

“Yani, tabii ki, çok şanslı hissediyorum ve bunu özlüyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz