Zak Brown: Super Bowl F1 İçin Bir Örnek

0

McLaren İdari Direktörü Zac Brown’a göre Formula 1, seyircilerin yarışlara ilgisini arttırmak için NFL’in Süper Bowl’u organize etme şeklinden bir şeyler öğrenebilir.

Pazarlama uzmanı Brown, McLaren’e katılmadan önce Formula 1’in yeni sahipleri Liberty Media ile büyük bir bağlantıya sahipti ve sporun daha fazla tanıtılması gerektiğini düşünüyor.

Brown, “Hafta sonu formatını, tribündeki müşterilerle nasıl ilişki kuracağımızı ve onları takım ve sürücülere nasıl yakınlaştırabileceğimizi incelememiz gerekiyor” dedi.

“Bu şehirlere gidiyoruz ve bu büyük bir etkinlik olmalı. Bence Süper Bowl fanlarla kurduğu ilişki seviyesiyle mükemmel bir iş çıkarıyor. Onlar bir hafta önceden şehre gelirler ve şehirleri, otelleri ve hava alanlarını devralırlar.”

“Biz tüm dünyada düzenlediğimiz 21 Süper Bowl’a sahibiz.”

Brown aynı zamanda F1’in yeni sahibi Liberty Media ve F1’in yeni başkanı Chase Carey’nin sporu dijital ortamda daha yaygın hale getireceğini umut ediyor.

“Dijital, bu hepimizin konuştuğu ve hızla gelişen bir iş alanı, dün çalışan yarın çalışmayabilir” diyen Brown ekledi:

“Liberyt Media’nın medya merkezli bir şirket olduğu ve Chase Carey’nin medya dünyasından geldiğini düşündüğümde, onun medya alanında harika şeyler yapacağı konusunda yüksek beklentilere sahibim. Sonuç olarak ulaşabildiğimiz en geniş seyirci kitlesine ulaşabiliriz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz