Ricciardo: Verstappen’i Övmeleri Benim İçin İyi

0

Daniel Ricciardo, Verstapen’in repütasyonunun eğer onu 2017’de mağlup edebilirse kendi kariyeri için olumlu olabileceğini söyledi.

Verstappen, Formula 1’de yarışmaya başladığı 2015 yılından beri popüler bir figür olageldi. 2016 yılında yaptıkları da ününe ün kattı desek yanlış söylemiş olmayız. Özellikle Brezilya yarışından sonra gridin geri kalanı tarafından da takdir edilen genç pilot şimdilerde en yetenekli pilotlardan biri olarak görülüyor.

Yine de Ricciardo için genç takım arkadaşının bu kadar ilgi odağı haline gelmesi pek de fena bir şey değil. Çünkü Ricciardo, eğer Verstappen’i mağlup edebilirse bunun kendisi için iyi olabileceğini söylüyor.

“Bunu algılama şeklim… Bence bu epey iyi. Çünkü o ne kadar üst seviye olarak düşünülürse, eğer ben de gelecek sene çıkıp onu mağlup edebilirsem, beni pek de kötü göstermeyecektir.”

“Eğer herkes onun korkunç olduğunu ve o koltuğu hak etmediğini söyleseydim ve ben onu ancak geçebiliyor olsaydım, bu beni çok iyi göstermezdi. Yani onun Senna’nın iki katı kadar iyi olduğunu söyleyebilirim! (Gülüyor)”

2016 performansını iyi bulan Ricciardo, kendini “köylülerin şampiyonu” olarak ilan etmişti. Bunu demesinin sebebi, sezonu Mercedes sürücülerinin arkasında en iyi konumda bitirmiş olmasıydı. Ricciardo yine de, sezonun geri kalanından bağımsız olarak, tek başına Malezya zaferinin yeterince güzel bir sonuç olduğunu söylüyor.

“Eğer bir zaferim olmasaydı, eğer Malezya yaşanmasaydı, o zaman geriye bakıp ‘bu yıl birkaç defa kazanmış olmalıydım’ derdim. Ama bu zaferi elde ettiğim için, bu yılın daha iyi olması gerektiğini söylemeyeceğim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz