Raikkonen: Ferrari Acı Çekti

0

Kimi Raikkonen’e göre, Ferrari’nin Mercedes’e kafa tutma hayalini gerçekleştirememesi takıma acı verdi.

İtalyan çetesi, başarılı geçen 2015 sezonunun ardından 2016’da Mercedes’i köşeye sıkıştırmayı bekliyordu. Ancak bu yıl, Ferrari açısından çok daha zorlu geçti. Bırakın Mercedes’i köşeye sıkıştırmayı, ilk yarışlardan sonra İtalyanlar Mercedes’in yanına bile yaklaşamadı.

Bunun bir ispatı da puan farkları. Sezonu Red Bull’un 70 puan gerisinde tamamlayan kırmızılar, Mercedes’in 367 puan gerisinde kaldı.

Kimi Raikkonen de bu durumun takım için acı verici olduğunu şöyle tarif etti:

“Çok çalışmayı ve yapabileceğimizin en iyisini denemeyi sürdürdük ama ne yazık ki sonuçlar istediğimiz sonuçlar değildi. Bütün adamlar (çalışanlar) sayesinde, bir şeyleri denemeye, gelişmeye ve öğrenmeye devam etik.”

“Sonuçların gerçekten gösterdiği şeylerden daha güçlü bir pozisyonda olduğumuzu hissetmemin sebebi de buydu. Takım olarak çok iyi çalıştık. Umarım gelecek sene yeni aracı getirdiğimizde daha rekabetçi olur ve eminim ki güzel bir savaş geçiririz.”

Öte yandan, geçtiğimiz sezonu takım arkadaşı Vettel’in 128 puan gerisinde tamamlamış olan Raikkonen, bu yıl sadece 26 puan geride kalarak güçlü bir sezon geçirdi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz