Celis Jr’ın Gözü Force İndia Yarış Koltuğunda

0

Force İndia geliştirme pilotu Alfonso Celis Jr. önümüzdeki sezon takımdaki rolünü koruma konusunda iyimser olduğunu ve 2018’de yarış koltuğuna oturma konusunda umutlu olduğunu belirtti.

20 yaşındaki Celis Jr. 2016 sezonununda Force İndia’ya katılmış ve VJM09’la 6 serbest antremana katılmış, aynı zamanda da testler boyunca araçla zaman geçirmişti.

Celis Jr. sezon boyunca istikrarlı bir şekilde geliştiğini düşünüyor ve önümüzdeki sezon sporda kazanımlar elde etmeye devam edeceğini umuyor.

“Sanırım gelişimim çok iyi gitti diyebilirim. Formula 1’de devam etmek ve öğrenmeyi sürdürmek istiyorum ve fırsat ne zaman gelirse buna %100 hazır olacağımdan emin olmalıyım.”

“Daha 20 yaşındayım, önümde oldukça uzun bir hayat var. Bu yüzden önceliğim, F1’de bir şeyler kazanacak şansa sahip olmak için çalışmayı sürdürmek. Böylece gelişebilirim, takım ne düşünürse düşünsün elimden geleni yapmalıyım.”

“2018 için hedefimin[bir yarış koltuğu] olduğunu söyleyebilirim.”

Celis Jr geçtiğimiz iki yılı Formula V8 3.5 şampiyonasında geçirdi ve 2016’da genel klasmanı 11. tamamladı. Genç Meksikalı 2017’de GP2’ye geçmek yerine aynı kategoride devam etmeyi yeğledi.

Celis Jr, “Geri dönüp bazı seçeneklere bakabilirim, fakat bir şey yapmak zorunda olsam, bu son 2 sezondur yarıştığım V8 3.5 olurdu” dedi.

“GP2’ye adım atmak için, (daha az pist zamanıyla) bir neden göremiyorum.”

“Son iki sezondur yarıştığım serideki gelişimimi ölçmek için burda kalmak ve oyunumu yükseltmek istiyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz