Wolff: Ocon Ve Wehrlein Olağanüstü

0

Mercedes takım patronu Toto Wolff, genç sürücüleri Esteban Ocon ve Pascal Wehrlein’ı “olağanüstü” olarak niteledi.

Toto Wolff, ikili hakkında sorulan soruya olumlu yaklaştı ve yeteneklerini her fırsatta övdüğü iki pilotun da Formula 1’de olmayı hak ettiklerini söyledi.

“İkisi, aynı ligde olduklarını düşündüğüm bir avuç pilottan (daha) olağanüstü pilotlar. İki çok ayrı kariyerleri oldu, biri DTM’den geldi, öbürünün alt serilerde ve GP3’te müstesna bir kariyeri oldu.”

“Benim perspektifimden, onların ikisi de farklı karakterler ve yarış arabası içinde eşitler. İkisi de Formula 1’de kalmayı ve bir geleceği hak ediyor.”

“İnsanların büyüdüğünü, geliştiğini ve değiştiğini söyleyemezsiniz. Bir dünya şampiyonu olmak için, her şeyi bir araya getirmeniz gerekir ve bu sadece doğal hız değildir, fazlası var. Her hepsini bir araya getirirseniz, çok başarılı olacaksınızdır ve eğer getiremezseniz, olamazsınız.”

“Hiçbirimiz genç bir sürücüyü desteklemeye başlarken hepsini bir araya getirebilecek mi bilmeyiz, ama birçok olumlu yönü vardır.”

Ocon gelecek sene Force India’da yarışacak, Wehrlein ise henüz kendine bir koltuk bulabilmiş değil. Mercedes takımında Nico Rosberg’in vedasının ardından doğan boşluğa aday gösterilen Wehrlein, Bottas’ın bu koltuk için favori hale gelmesiyle birlikte geleceğini kara kara düşünmeye başladı. Artık genç pilotun iki seçeneği kalmış gibi görünüyor. Biri bu sene de yarıştığı Manor, diğeri ise “sponsorlu” Esteban Gutierrez karşısında koltuk savaşı verebileceği Sauber.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz