Wolff, Lauda’ya Yüklendi: Çıkar Çatışması Yok

0

Hem Mercedes patronu hem de Bottas’ın menajeri olan Toto Wolff, Bottas’ın Mercedes’e transfer olmasının bir çıkar çatışması yaratacağı söylentilerine cevap verdi.

Bu konu, Servus TV’de katıldığı bir programda Mercedes yetkilisi Niki Lauda tarafından dile getirilmiş, Wolff’ün Bottas’ın menajerliğini yapmaya devam etme imkanını sorgulamıştı.

Lauda’nın sözlerinin can alıcı kısımları şunlardı: “(Menajerlik rolü) Toto takımda CEO olmadan önce gerçekleşmişti. Eğer Bottas bize gelecekse, Wolff daha fazla onun menajeri olamaz.”

Wolff, Lauda’nın bu sözlerine, Bottas’ın Mercedes’e transfer olması halinde, Fin pilotun menajerlik ekibindeki görevinden feragat edeceğini söylerek cevap verdi:

“Ben aptal değilim. Dört yıl önce Daimler’e katıldığımda bir sözleşme imzaladım yani bir Mercedes sürücüsünün menajerliğini yapamam veya (sürücüden) ticari bir çıkarım olamaz. Bu bir problem değil. Problem çıkmıyor. Çıkar çatışması hakkında konuşan her kimse Formula 1’i anlamıyordur.”

2017 sürücüleri konusundaysa Wolff her zamanki soğuk tavrını korudu ve bir kararın verilmemiş olduğunu tekrarladı.

“Henüz bir karar vermedik çünkü sadece bizden ve bir sürücüden fazlasını ilgilendiriyor. Diğer takımlara saygı göstermeliyiz. Valtteri bir seçenek ancak onun Williams için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu dikkatli davranmamızı gerektiren hassas bir durum. Bu yüzden zamanımızı kullanmaya kararlıyız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz