Ricciardo: İki Yıl Daha Buradayım

0

Daniel Ricciardo, sürücü piyasasındaki belirsizliklere rağmen iki yıl içinde Red Bull’u bırakmayacağını söyledi.

Nico Rosberg’in şampiyonluğu yakaladıktan beş gün sonra Formula 1 dünyasına veda etmesi, geride hem şaşkın insanları, hem de gridin en çok istenen koltuğunu bıraktı. Hal böyle olunca, bir anda Niki Lauda “gridin tamamından” telefonlar aldı. Mercedes sözleşmesi bulunan sürücülerden olumsuz yanıt alınca gözler Bottas ve Wehrlein’a çevrildi. Yine de Mercedes, gelecek sezonun sonunda birçok pilotun sözleşmesi biteceği için bir yıllık “ikame” bir sürücü arıyor olabilir.

Ricciardo yine de, kendisini bu tip spekülasyonlardan uzak tutuyor. Avusturalyalı sürücü, Red Bull’la bağlayıcı bir ilişkisi olduğunu tekrarladı ve bu sözleşmesi bitmeden şuradan şuraya gitmeyeceğini söyledi.

“Red Bull’da iki yılım daha var. Olacağım yer orası. O koltuğa zıplamak için yanıp tutuşan bir sürü insan var, onları suçlamıyorum. Sadece o koltuğu kim alırsa kıymetini bilmesini umuyorum. Ama bana gelince, beni Albert Park’ta bir Red Bull’un içinde göreceksiniz.”

2014 yılında dört kere üst üste dünya şampiyonu olmuş Sebastian Vettel’i mağlup eden Ricciardo, son üç yılda Red Bull için dört yarış kazandı. Bu yıl Avusturalyalı sürücü, pilotlar klasmanını Mercedes sürücülerinin ardından üçüncü bitirmişti.

Ricciardo’nun adı 2018 sonrası için sıkça Ferrari ile anılıyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz