Mercedes Valentino Rossi ve Sebastian Ogier’e Test Yapmayı Önerecek

0

Mercedes patronu Toto Wolff, önümüzdeki sezon MotoGP efsanesi Valentino Rossi ve WRC yıldızı Sebastian Ogier’i Mercedes koltuğuna oturtmayı planlıyor.

Mercedes, eski MotoGP şampiyonlarından Jorge Lorenzo ile zaten test yapmıştı ve İspanyol pilot Ekim ayında bir gösteri gününde Mercedes kokpitine oturmuştu.

Testten sonra Jorge Lorenzo raporunda, frenleme mesafesi ve yüksek hızlı virajlardaki yol tutuş seviyesini MotoGP için “çılgınlık” ve “apayrı bir dünya” olarak nitelendirmişti.

Planlar Yeni Süperstarlarla Test Yapılması Yönünde

Toto Wolff aynı zamanda, yarış/ralli kahramanları Rossi ve Ogier’in de Hybrid turbo döneminde 3 kez dünya şampiyonluğu kazanan Mercedes’i kullandığını görmek istiyor.

La Gazetta Della Sport’a konuşan Wolff, “F1 aynı zamanda gösteriyle de alakalı. Ve Valentino Rossi’yle Sebastian Ogier’in bizim makinelerimizin direksiyonunda yeteneklerini test etmek isterim” dedi.

“Evet benim düşüncem onlarla bir gün organize etmek.”

Valentino Rossi, 2008 yılında Mugello’da düzenlenen testte F2008’le piste çıkmıştı.
Rossi’nin F1 Geçmişi

Rossi, 2006’da Valencia’da ve 2008’de Mugello’da Ferrari adına birçok F1 aracını test etti ve her iki testte de 100’ün üzerinde tur tamamladı.

Son zamanlarda Mercedes’in F1 aracını kullanma konusunda istekli olup olmadığı sorulan Rossi Sky İtalia’ya konuştu, “Eğer o[Wolff] beni aramak istiyorsa, onda numaram var.”

“Nasıl hayır diyebilirim? Ferrari’yi test edecek kadar şanslıydım. Ben, Maranello’daki çok sayıda çocukla çok iyi arkadaşım, ancak bu[Mercedes’le bir test] yarım bir ihanet olurdu. Fakat Mercedes sorarsa nasıl olur da denemem?”

Bu arada 4 WRC şampiyonluğu bulunan Ogier bir F1 aracını hiç test etmedi, ancak GTs, Porsche Supercup, VW Sciroccos ve Fransa F4 serilerinde yarıştı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz