Gasly Giovinazzi’nin GP2 Şampiyonluğuna Yardımcı Olduğunu Belirtti

0

GP2 şampiyonu Pierre Gasly 2016’daki şampiyonluk mücadelesinde, çaylak sezonunu geçiren takım arkadaşı Antonio Giovinazzi’nin kendisine elinden geldiği kadar yardımcı olduğunu belirtti.

Red Bull’un genç pilotu Gasly Abu Dhabi’deki sezon finaline 7 puan farkla önde gelmiş ve Abu Dhabi’de takım arkadaşı Giovinazzi’nin kendisini geçmesine izin vermeyerek İtalyan’ın 2009’da çaylak sezonunda şampiyon olan Nico Hulkenberg’den sonra GP2’de çaylak sezonunda şampiyon olan ilk pilot olmasını engellemişti.

Giovinazzi şampiyonluk onurunu kaçırırken, bu başarıları ona 2017’de Ferrari’de yedek sürücü rolünü kazandırdı.

Gasly, “O hata yapamayacağınız türden bir adam. O çok hoş, gerçekten doğal, harika bir adam. O benden daha yaşlı, ancak benim GP2’de daha fazla deneyimim var ve onun hemen bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum.” dedi.

“Her zaman ona verebildiğim kadar ipucu verdim. Ben gerçekten şeffaftım, bu benim bütün takım arkadaşlarımda çalışma yöntemimdir. Fakat yıl sonunda onunla biraz mutlu olduğumu düşündüm. Çünkü onunla savaşıyordum.”

“Elbette Abu Dhabi’de biraz tansiyon vardı, bu alışılmıştan biraz farklıydı. Ancak, bizim pistteki ilişkimizde hiçbir şey değişmedi.”

2017’de Red Bull’un her iki takımının da dolu olması sonucu önümüzdeki sezon Japon Süper Formula serisinde yarışması beklenen Gasly, kendisi ve Giovinazzi’nin sporun zirvesinde yer alabileceğini umuyor.

Gasly, “O iyi bir sürücü ve iyi bir dost. Belki gelecekte tekrar birbirimize karşı yarışabiliriz.” dedi ve ekledi: “Bu onun gibi bir takım arkadaşlıyla çalışmak için harika bir sezondu. Biz birbirimizi sert bir şekilde zorladık ve bu ikimizin de yararınaydı.”

“Bu[takım arkadaşıyla savaşmak] kolay değildir, fakat bu en iyi yıllardan biriydi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz