Toto Wolff Pilot Seçimi Konusunda Sakin

0
Toto Wolff arka arkaya 3. kez Markalar Şampiyonası kupasını alırken.

Mercedes takım patronu Toto Wolff, Nico Rosberg’den boşalacak koltuğa getirilecek yeni pilot için çalışmaları sürdürürken, telaşa kapılmıyor.

Nico Rosberg, geçtiğimiz ay kariyerinin ilk dünya şampiyonluğuna uzanmış, beş gün sonrasında da emekliliğe ayrılmıştı. Bu karar, tüm motor sporları dünyasını şoka sokmuştu.

Bilhassa Alman medyasında çıkan haberlere göre, Pascal Wehrlein’ın Hamilton tarafından veto edilmesiyle birlikte şu an Valtteri Bottas, Nico Rosberg’in koltuğunun en güçlü adayı konumunda.

Rosberg ve Hamilton, çocukluklarından beri birlikte yarışıyor olmalarına rağmen arkadaşlıklarını Formula 1’de bir kenara koymak zorunda kaldılar. 2014’ten itibaren yükselen tansiyon, bu yıl da yükseklerde geziyordu. Bu yüzden Mercedes, gelecek yıllarda garajın tümünü bir uyum içinde tutmak istiyor.

The Morning Star da, Toto Wolff’ün bu konuda yazdığı bir e-mail’e gazetesinde yer verdi. Toto Wolff’ün mailindeki ifadeler şöyle:

“Işıkların altında olmamız, alınan her kararı ve sarf edilen her kelimeyi bir mikroskobun içine koyuyor. Taraftarlarımız tarafından ateşli bir şekilde tartışılıyorlar ve basın tarafından yorumlanıyorlar.”

“Ama şimdilik bu kadar konuşma yeterli. Şimdi zaman sakin düşünmenin zamanı, başarılarımızın tadını çıkarmanın ve gelecek yıla hazırlanmanın zamanı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz